چگونه به کمک عادت های کوچک تغییری بزرگ در زندگیتان ایجاد کنید

چگونه به کمک عادت های کوچک تغییری بزرگ در زندگیتان ایجاد کنید

چگونه به کمک عادت های کوچک تغییری بزرگ در زندگیتان ایجاد کنید

شما چه عادت هایی دارید؟

ممکن است برای پاسخ به این پرسش به اندکی تامل نیاز داشته باشید، زیرا طبق تعریف، عادت رفتاری است که بدون فکر و به طور خودکار انجام می دهیم و ممکن است همیشه از عادت هایمان آگاهی نداشته باشیم. هر کسی ممکن است عادت های مختلفی داشته باشد؛ از نوشیدن قهوه هنگام صبح تا مسواک زدن دندان ها قبل از خواب .

این عادت های ما هستند که زندگی روزانه مان را شکل می دهند.

به خاطر اینکه عادت ها را بدون فکر  و توجه انجام می دهیم. ممکن است متوجه قدرت آن ها نشویم. اگر هر روز هر کاری را تکرار کنید، حتی کوچک ترین کارها، از پس انداز کردن هزار تومان تا کشیدن یک نخ سیگار، در نهایت تاثیری بزرگ روی زندگیتان می گذارد.

بنابراین درک و شناخت ماهیت عادت ها و استفاده از آن ها، سبب می شود که زمام زندگیتان را به دست گیرید و دستاوردهای بزرگی داشته باشید.

در این مقاله توضیح می دهیم که عادت چیست، چگونه شکل می گیرد و چگونه می توانید از آن بهره ببرید تا زندگی بهتری داشته باشید.

عادت های اتمی

عادت های کوچک، تاثیرات بزرگ

فرض کنید قرار است هواپیمایی از لس آنجلس به مقصد نیویورک حرکت کند. اگر در حین بلند شدن از زمین، خلبان تصمیم بگیرد که جهت حرکت هواپیما را فقط ۳.۵ درجه به سمت جنوب تغییر دهد، دماغه هواپیما تنها اندکی جا به جا می شود. خارج از کابین خلبان، هیچکس متوجه چنین تغییری نمی شود. اما پس از آنکه پرواز انجام شود و هواپیما از فراز شهرها عبور کند، اثر آن تغییر قابل توجه خواهد بود.مسافران درمانده ناگهان خود را به جای نیویورک در واشینگتن دی سی می یابند.

اغلب، ما متوجه تغییرات کوچک نمی شویم، زیرا تاثیر آنی آن ها کوچک است و به چشم نمی آید. اگر شما اضافه وزن داشته باشید و امروز ۲۰ دقیقه بدوید ، فردا نیز همچنان اضافه وزن دارید. در مقابل، اگر تناسب اندام داشته باشید و امشب برای شام پیتزایی بزرگ سفارش دهید و تمام آن را نوش جان کنید، یک شبه اضافه وزن پیدا نمی کنید.

اما اگر اعمال کوچک را هر روز تکرار کنید، در نهایت، نتیجه ای بزرگ بر زندگیتان می گذارد. اگر هر روز پیتزا بخورید، بعد از یک سال خواهید دید که اضافه وزن چشم گیری پیدا کرده اید.. اگر هر روز ۲۰ دقیقه بدوید، بالاخره به وزن مطلوبتان خواهید رسید، حتی اگر در طول این مدت متوجه تغییرات نشده باشید..

اگر می خواهید تغییری مثبت در زندگیتان ایجاد کنید، آگاه باشید که تغییر زمان بر است و باید صبر پیشه کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که عادت هایتان شما را به مسیر درستی هدایت می کنند، حتی اگر نتایج آنی آن ها را نمی بینید.

اگر عادت های مثبتی دارید اما آن طور که انتظار دارید نتیجه نمی گیرید، سعی کنید به جای نتایج آنی بر مسیری که در آن قرار دارید تمرکز کنید.

اگر در حال حاضر پول کمی دارید ، هر ماه مقداری پس انداز کنید ، مطمئن باشید که در مسیر درستی هستید . نتایج کنونی تان ممکن است قابل توجه نباشد، اما اگر در همین مسیر به راهتان ادامه دهید ، طی چند ماه یا چند سال پیشرفت محسوسی میبینید. در مقابل اگر یک مییاردر باشید و بدون توجه هر ماه بیش از درآمدتان خرج کنید ، ممکن است در ماه های اول نگران موجودی حساب بانکی تان نباشید اما در نهایت، خواهید دید که مسیری که پیش گرفته اید به بیراهه می رود.

ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی نیازمند کارهای بزرگ و انقلابی نیست ، نیازی نیست تحولی عظیم در رفتار یا شیوه زندگی تان ایجاد. کنید. تنها کافی است تغییراتی کوچک در رفتار و عادات خود به وجود بیاورید تا با تکرار در طول زمان نتایجی شگرف به دست آِورید.

 

قسمت دوم

منبع: کتاب عادت های اتمی

بوکاپو

 

نرم افزار حقوق و دستمزد بکر