داستان ایلان ماسک و تسلا

داستان ایلان ماسک و تسلا

داستان ایلان ماسک و تسلا

ایلان ماسک

ایلان ماسک

🖍 اگر زندگی افراد موفق را مرور کنیم متوجه خواهیم شد که آن ها می دانند می خواهند به کجا برسند و همیشه روی آن تمرکز می کنند.

🖍 آن ها اهل تنبلی و امروز و فردا کردن نیستند ، وقت تلف نمی کنند و هرگز همزمان چند هدف مختلف و متفاوت را دنبال نمی کنند .

🖍 افراد موفق جهان فقط روی اهدافی تمرکز می کنند که در یک چهارچوب زمانی مشخص و واقع بینانه قابل حصول هستند.

🖍 پیروی از این روش منطقی و علمی از نظر روحی آنها را به سطحی می رساند که به سادگی می توانند به تمام اهداف خود دست یابند.

 

✍🏻 در این صفحه قصد داریم داستان موفقیت ایلان ماسک را بازگو کنیم.

📍ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل شرکت های Tesla , spaceX شناخته می شود.

📍ماسک در پرتوریا ، آفریقای جنوبی متولد و بزرگ شده است او از همان سنین کودکی روحیه فعال کارآفرینی را به نمایش گذاشت. پدر مهندس و مادر متخصص تغذیه از ایلان پشتیبانی کردند و فن آوری فرزند خود را به رسمیت شناختند و اشتیاق او را پرورش دادند.

📍 ماسک اولین رایانه خود را در 10 سالگی خریداری کرد و برنامه نویسی را یاد گرفت سپس در سن 12 سالگی ، این کودک یک بازی ویدئویی کاملاً کارا به نام Blastar ساخت که طبق گفته های خودش 500 دلار فروخته شده است.

📍 پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان پرتوریا در سال 1988 ، مدت کوتاهی به مدت پنج ماه در دانشگاه پرتوریا حضور یافت. وی سپس به کانادا نقل مکان کرد ، جایی که در سال 1889 وارد دانشگاه کویین در انتاریو شد و به وی این امکان را داد که از خدمات اجباری نظامی آفریقای جنوبی اجتناب کند. بعداً ماسک در دانشکده بازرگانی وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا شرکت کرد و در آنجا لیسانس اقتصاد گرفت. وی بعداً در دانشگاه رشته فیزیک پذیرفته شد ، اما پس از دو روز کنار رفت تا رویاهای کارآفرینی خود را دنبال کند.

📍 در سال 1995 ، ماسک به همراه برادرش کیمبلال با یک شرکت فناوری اطلاعات که مجوز نرم افزار راهنمای آنلاین شهر را برای روزنامه ها گرفته بود ،برای ساخت Zip2 همکاری کرد. روزنامه های محلی و ملی سرانجام شروع به استفاده از Zip2 برای ارائه خدمات اضافی به مشتریان مربوطه نمودند.

تسلا و فراتر از آن

 

📍 در سال 2004 ، ماسک در اجرای تسلا موتور به مهندسان مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ پیوست پس از برکناری که Eberhard در سال 2007 از این شرکت و یکسری اختلافات ، Musk کنترل مدیریت را به عنوان مدیرعامل و معمار محصول به دست گرفت. تحت نظارت او ، تسلا به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مارک های اتومبیل در جهان تبدیل شده است.

📍ماسك با شركت مسافرتی فضایی خود SpaceX ، برای طراحی موشك و انجام مأموریت های نظامی ، چندین قرارداد مشهور با ناسا و نیروی هوایی ایالات متحده بسته است.

منبع :سایت investopedia

اینستاگرام بکرپردازان