ربات بندباز

ربات بندباز

ربات بندباز

ربات چهارپای ۹۰ کیلوگرمی که از پلی به پهنای ۶ سانتی متر عبور می کند

ربات چهارپای ایتالیایی

تیم رباتیک ایتالیایی ربات چهارپا ساخته است و برای رفع محدودیت های آن در حال کار است. این تیم کنترلر رباتیکی ساخته‌اند که به ربات چهارپا کمک می‌کند روی چوب موازنه (Balanced Beam) قدم بزند.ربات‌های چهارپا می‌توانند کارهایی چشمگیر مثل کشیدن هواپیما یا بالارفتن از فنس را انجام دهند؛ ولی هنوز محدودیت‌هایی دارند. اغلب این ربات‌ها برای راه‌رفتن به سطحی نسبتا وسیع نیاز دارند. 

robot

این ربات چهارپا می‌تواند تنها با استفاده از دو پا تعادلش را حفظ کند و به‌صورت پاشنه‌پنجه قدم بزند. کنترلر مذکور در شبیه‌سازی‌های دیجیتالی به رباتی ۹۰ کیلویی امکان داد از پلی به پهنای تنها ۶ سانتی‌متر عبور کند. پژوهشگران مؤسسه‌ی فناوری ایتالیا (IIT) در ویدئویی نشان می‌دهند که چگونه ربات مجهز به این کنترلر، حتی وقتی هُل داده می‌شود، تعادلش را روی دو پا حفظ می‌کند. این ربات حتی می‌تواند با قرار‌دادن پاهایش روی دو سطح دارای ارتفاع متفاوت، تعادلش را روی دو پا حفظ کند. این تیم از IIT یافته‌هایشان را درمقاله ای به‌تفصیل شرح داده‌اند؛ مقاله‌ای که در وب‌سایت arXiv منتشر شده است.

بی شک در ایالات متحده، «اسپات»، ربات شرکت بوستون داینامیک، محبوب‌ترین ربات چهارپا است؛ ولی احتمالا با تولید کنترلرهای رباتیک جدید مثل کنترلر IIT، شاهد کاربردهای بیشتری از ربات‌های چهارپا خواهیم بود.

نرم افزارهای بکر

مشاهده ی ویژگی های نرم افزار قدرتمند انبارداری بکر