گزارشات پویا

به دلیل تنوع کاری و درخواست های گوناگون و همچنین وجود اصناف مختلف گاهی نیاز است گزارشی خاص یک شرکت نوشته شود حال ممکن است این گزارش، کاربردی برای دیگر مشتریان نداشته باشد(به طور مثال گزارش تولید برای مشتریان حوزه بازرگانی کاربردی ندارد). بدیهی است اگر بخواهیم تمامی این گزارشات را به صورت یکجا در برنامه داشته باشیم با محیطی بسیار شلوغ و کلافه کننده مواجه خواهیم شد اما با استفاده از گزارشات پویا میتوان خاص هر مشتری و به شکلی که فقط براي آن شركت قابل استفاده باشد گزارش را به برنامه اضافه نمود. البته در ویرایش های جدید به دلیل امکانات زیاد در حوزه گزارش سازی این امکان وجود دارد که داده های مختلف از برنامه های مختلف که دارای اشتراک می باشند را بتوان در یک گزارش مشاهده کرد. برای روشن تر شدن کاربرد این گزارش ها در زیر با ذكر یک مثال موضوع را توضيح مي دهيم:

مثال :

فرض کنید در یک شرکت بازرگانی میخواهید سود و زیان کالاها که داخل برنامه فروش برای آنها فاکتور صادر شده است را بر اساس قیمت میانگین قیمت گذاری شده در انبار مشاهده کنیم بدیهی است که فاکتور ها در برنامه فروش و اسناد آنها در برنامه انبار وجود دارد.حال چگونه میتوانیم چنین گزارشی را طراحی کینم؟ گزارشات پویا در گزارشات پویا اطلاعات همزمان از دو برنامه پردازش میشود و نتیجه آن در یک برگه گزارش نمایش داده میشود. با توجه به مثال ذکر شده در بالا میتوان نتیجه گرفت از این پس قادر خواهیم بود هر گزارشی را در برنامه دلخواه کاربر بر اساس اطلاعات از برنامه های دیگر طراحی کنیم.

  • در صورت نیاز به گزارشی خاص فقط کافی است تا فرم گزارش درخواستی را به واحد پشتیبانی ارائه دهید تا پس از طراحی تنها با کلیدبروز رسانی گزارشات پویا از گزارش خود به راحتی استفاده نمایید.