نقش شانس در بورس

نقش شانس در بورس

نقش شانس در بورس

چرا بهترین پیش بینی کنندگان بورس هم از روی تصادف سرمایه گذاری می کنند؟

شانس یا قطعیت؟

متاسفانه بیشتر ما نقش شانس و تصادف را در زندگی خود چندان جدی نگرفته و تصور می کنیم در پس هر اتفاقی دلیل تعریف شده و مطلقی وجود دارد. داشتن چنین باوری باعث می شود که بیشتر اوقات نقش شانس و تصادف را در زندگی خود کم رنگ تلقی کرده و فریب آن را بخوریم.

هیچ نظریه ای قطعی نیست

درستی هیچ نظریه ای را نمی توان اثبات کرد زیرا وجود تنها یک شاهد برای رد آن نظریه کافی است.به همین خاطر است که نظریه ها همواره مورد بازبینی قرار می گیرند٬ رد می شوند و نظریه های بهتری جای آن ها را می گیرد.برای موفقیت در سرمایه گذاری٬ چنین ذهنیتی را به کار گیرید: همواره فکر کنید که ممکن است نظریه ها و فرضیه هایتان درست از ب درنیاید و همه چیز آن طور که می خواهید پیش نرود؛ بررسی کنید و ببینید اگر چنین اتفاقی بیوفتد٬ چه تاثیری بر روی پورتفولیو (یعنی سبد سهام و مجموعه سرمایه گذاری های ) شما گذاشته و در آن شرایط چه ضررهایی را متحمل خواهید شد.

دانش تخصصی

در همه رشته ها نمی شود از نقش شانس و تصادف سود جست٬ چون در برخی از حرفه ها مانند نجاری یا دندانپزشکی٬ بدون مهارت و دانش نمی توان کاری از پیش برد؛ در این مشاغل حتی اگر بخت و شانس هم با ما یار باشد باز هم نمی شود به موفقیت رسید. اما در جایی مانند بازار بورس، شانس و تصادف نقش پررنگی دارد.

موفقیت های کوتاه مدت

نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که در مدت زمان بسیار طولانی، همان عامل شانس و تصادفی که به نفع این افراد عمل کرده، بالاخره روزی به آن ها پشت می کند و حقیقت واقعی برملا می شود. برای مثال وال استریت معامله گرهای بسیاری به خود دیده است که پس از سال ها موفقیت، در یک دوره کوتاه سه ماهه تمام مال و اموال خود را از دست داده اند گاه موفقیت های کوتاه مدت تنها حاصل شانس محض افراد بوده است؛ شاید بشود این طور توضیح داد که در آن شرایط خاص و موفقیت آمیز، افراد در زمان و مکان درستی حضور داشته اند. فقط همین!             

بازار بورس، پویا و همواره در حال تغییر است

هر جایی که انسان ها در آن حضور دارند، همانند بازار بورس، همواره در حال تغییر است، زیرا افراد فعال در بازار بورس خود را با شرایط موجود منطبق می کنند و همین اتفاق باعث ایجاد تغییر و تحولات موجود در بازار می شود.

نرم افزار خرید و فروش بکر